Şirketin Ortaklık Yapısı

Volkswagen Doğuş Finans, %51 Volkswagen Financial Services A.G ve % 49 Doğuş Grubu’nun ortaklığı ile 1999 yılında kurulmuştur.


Volkswagen Financial Services A.G. 1994 yılında % 100 Volkswagen A.G.’ nin iştiraki olarak Volkswagen Grubu’ nun uluslararası finansal hizmetler alanındaki faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. Volkswagen Financial Services A.G. 49 ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir.


Volkswagen Financial Services A.G. Avrupa’ nın otomotiv finansmanı alanında faaliyet gösteren en büyük finansal kurumudur.


2015 sonu itibariyle; Volkswagen Financial Services A.G. toplam aktifi 121 milyar Euro; dünya genelinde 11.750 çalışana sahiptir.


Doğuş Grubu 1951 yılında kurulmuş ve başarılı geçmişiyle Türkiye'nin önde gelen grupları arasında yer almakta ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Grup; 267 şirketi, 35.000’ den fazla çalışanı ile finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde faaliyet göstermektedir. Grup 119 milyar USD’ lik bir toplam aktife sahiptir.