VDF Grup Hakkında

 

1999 yılında %51 Volkswagen Financial Services A.G ve %49 Doğuş Grubu ortaklığıyla kurulan Volkswagen Doğuş Finans (vdf), “Otomotiv değer zincirinde yer alan tüm oyuncuların finansal ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler geliştirmek ve sunmak” için faliyetlerini sürdüren Türkiye’nin öncü otomotiv finansmanı şirketidir. 49 ülkede 11.500 çalışanla faaliyet gösteren, 126 milyar euro toplam aktife sahip Volkswagen Financial Services A.G.'nin uluslararası bilgi donanımı, 330 şirketi ve 37.000’den fazla çalışanıyla 32 milyar TL’lik toplam aktife sahip Doğuş Grubu'nun finans ve Doğuş Otomotiv’in otomotiv sektörlerindeki deneyiminin ve ortaklığının bir araya gelmesiyle vdf, sektörüne sürekli artı değer katmaktadır.
 

vdf, müşteri memnuniyeti ve bağlılığını ön planda tutarak hayata geçirdiği ürün ve hizmetlerle sektörün yenilikçi ve öncü şirketi olmanın gururunu yaşamaktadır. Volkswagen Doğuş Finans, VW Grup markaları olan VW Binek VW Ticari, Audi, SEAT, Skoda, Porsche, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Ducati, Scania ve MAN marka araçlarla Doğuş Grubu’nun 2. El araç alım-satım markası olan DOD bünyesindeki ikinci el araçlar için araç kredisi sunmaktadır. Bunun yanı sıra 2004 yılında müşteri memnuniyetini ilke edinerek kurulan vdf Sigorta ve 2010 yılında aktif olarak faaliyetine başlayan vdf Faktoring A.Ş.  ile de otomotiv finansmanının yanı sıra , sigorta ürünleri, faktoring ve servis hizmetleri için de  finansal çözümleri birarada sunan vdf, otomotiv finansman sektöründe fark yaratmaktadır.

vdf, Sahiplendiği “Araç kredisinin en kolayı” sloganını; hızlı başvuru süreçleriyle ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla tanımlamaktadır.

Araç kredisi, sigorta ürünleri, faktoring ve servis hizmetlerini bir arada sunan vdf, sektöründe fark yaratmaktadır. Vdf, araç kredisindeki uzmanlığıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yeni ve özel finansal ürünler sunarak hayallerindeki araca yetkili satıcıdan çıkmadan ulaşmalarını sağlar. Hızlı başvuru süreçleri, müşteri odaklı hizmet anlayışı, rekabetçi faiz oranları ve ödeme planlarındaki esneklik vdf’yi ayrıştıran en önemli farklardır.
Gerek müşterilerin gerekse yetkili satıcılarının ihtiyaç duydukları her alanda farklı ürün ve hizmetler sunarak otomotiv yaşam döngüsündeki her sürece değer katmaktadır.

Otomotiv finansman sektöründeki müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi konularındaki güçlü rolünü mobil uygulamasıyla teknoloji alanında da devam ettiren ve  müşterilerine yenilikçi çözümler sunan vdf, bu konuda da sektöründe ilk ve öncü olarak, kullanıcıların kredi hesaplama makinesiyle Volkswagen marka tüm araçlar için kredi tutarlarını ve vadelerini görebildiği, dilerlerse kredi başvurusunda bulunabildiği, tüm mevcut ve yeni müşterilerinin de bu uygulama aracılığıyla Türkiye genelindeki tüm yetkili satıcı ağımıza ait adres, telefon ve konum bilgilerine ulaşabildiği, kredi ve sigorta ürünleri hakkında bildirimler alabildiği ve tüm kampanyalarımızdan haberdar olabildiği özellikleri taşıyan mobil uygulamasını Mayıs 2014’te hayata geçirmiştir.

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan vdf, Temmuz 2014’te gerçekleştirdiği Scania Finans ve Aralık 2015'te gerçekleştirdiği Man Finans birleşmesiyle ağır ticari vasıta finansmanını da bünyesine katarak otomotiv sektörünün tüm segmentlerinde hizmet vermeye başlamıştır.

2016 Aralık ayı itibari ile vdf Grubu, vdf Filo Kiralama A.Ş. ile birlikte ; operasyonel filo kiralama hizmetine de başlayarak,  deneyimli kadrosu ve uzman yaklaşımıyla bu sektördeki yerini almıştır.

Bu başarıların ancak sahip olduğu sorumluluklardan zevk alan, değişime
ve yeniliğe açık katma değer yaratan bir ekiple mümkün olabileceğine inanan vdf, şirket kültürü ve ana değerleri çerçevesinde seçtiği nitelikli çalışanlarının da memnuniyetini ön planda tutmakta ve onlara verdiği  değeri her fırsatta ortaya koymaya özen göstermektedir. 2000 yılında 40 kişiyle  yolculuğuna başlayan vdf, bugün 350 kişilik büyük bir aile olarak yoluna devam etmektedir. vdf’nin çalışma ortamının her zaman sıcak, iletişime ve yeniliklere açık olmasının büyümesini sağlayan en önemli etmenlerden biri olduğuna inanmaktadır.

Başarıyı değil, başarıda sürekliliği kendisine ilke edinmiş olan vdf, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan hizmet anlayışıyla sektöründe yeni standartlar belirlemeye devam etmektedir.